مستبصرین

مستبصر اتریشی على استفان پیبر گردشگر محقق

مستبصر اتریشی على استفان پیبر گردشگر محقق

استفان پیبر جوان ۱۹ ساله اتریشى که براى یک سفر ۲۵ روزه تفریحى به ایران سفر کرده، در جریان این سفر و براساس علاقه قبلى خود به دین مبین اسلام مشرف شد.استفان که اکنون نام علی را براى خود برگزیده است، روز چهارشنبه در گفت‌وگو باخبرنگار ایرنا، گفت: در ۱۳ سالگى با دیدن یک خواب دچار تحولى درونى شده و به مطالعه و بررسى ادیان مختلف الهى علاقه‌مند شده‌است.وى افزود: در همین ارتباط با مطالعه کتب‌هاى موجود در اتریش در زمینه دین اسلام و همچنین مطالعه قرآن که به زبان آلمانى ترجمه شده، به دین اسلام با توجه به ویژگیها و شرایط آن علاقه شدیدى پیدا کردم.

این گردشگر تازه مسلمان شده سپس اظهار داشت: شش سال به بررسى و مطالعه ادیان مختلف الهى پرداختم و در نهایت دین اسلام را به عنوان کاملترین و برترین دین الهى و آسمانى دریافتم.وى در خصوص میزان شناخت خود از دین اسلام گفت: براساس مطالعاتى که دراین زمینه داشتم، اسلام را دینى با ویژگی‌ها و مشخصات منحصربفردى می‌دانم که برابرى، برادرى، مساوات، عدالت و حق و حقیقت از جمله مشخصه‌هاى اصلى این دین الهى است.به گفته على استفان، دین اسلام به عنوان دین برتر از سوى عیسی(ع) به پیروان خود بشارت داده شده و این نشانه برترى و کامل بودن این دین نسبت به سایر ادیان است.

وى افزود: حضرت محمد(ص) پایه‌گذار دین اسلام است و انسانى مهربان، امین و حامى محرومان و مظلومان بوده است. وى که در طول سفر خود به شهرهاى مشهد و قم سفر کرده و با یکى از مراجع تقلید نیز دیدارى داشته است، گفت: شهرهاى مذهبى داراى ویژگیهاى خاصى هستند به ویژه در صحن مرقد مطهر امام رضا(ع)، انسان دنیا را فراموش کرده و شور و شوق عجیبى به انسان دست می‌دهد. این گردشگر اتریشى علت انتخاب نام على براى خود را، شناخت از امام اول شیعیان با توجه به مطالعاتى که داشته عنوان کرد و افزود: از نظر من امام علی(ع) شخصیتى عادل، عالم، باتقوى و رئوف بوده که فرزندان بزرگ و مهربانى داشته است.على استفان گفت: من در تشرف به دین اسلام راه صحیح را انتخاب کرده‌ام و هیچگاه از این انتخاب پشیمان نخواهم شد.

وى ادامه داد: اسلام از نظر من دین داراى وحى و الهى است و دینى با ارزش، بخشنده و بزرگ است، چراکه هر مسلمان چه سیاه، سفید، هندو و با هر فرقه‌اى از نظر اسلام داراى ارزش است و اسلام کسى را بر کسى برتر نمی‌داند مگر در داشتن دین و عدالت.وى اظهار داشت: اسلام دینى جامع و اجتماعى است و در این دین بیشتر شاهد کارهاى اجتماعى و مشارکتى هستیم. على استفان در پایان با بیان اینکه علاقه زیادى براى تشرف به مکه و زیارت خانه خدا دارد، اظهار امیدوارى کرد که در آینده زمینه براى زندگى و حضور بیشتر در کشور ایران برایش فراهم شود.وى در این گفت‌وگو با آشنایى اندکى که با زبان فارسى و عربى پیدا کرده است، با لهجه‌اى شیرین شهادتین را خواند.

منبع:اسلام شیعه

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن